Produkcja wykładzin dywanowych składa się z kilku etapów z których łączenie ze spodem jest etapem finalnym. Proces łączenia ze spodem ma dwa zadania: spód podstawowy mocuje przędzę do tkaniny, a drugie wiązanie ze spodem przedłuża żywotność wykładziny dywanowej. W tym celu stosuje się wysokiej jakości kauczuki syntetyczne (lateks).Tradycyjne związki stosowane w spodach dywanowych zawierają lateks z kauczuku butadienowo-styrenowego (SRB). Kauczuki butadienowostyrenowe (SRB) są rodzina kauczuków syntetycznych, pochodnych styrenu i butadienu i są powszechnie stosowane jako zamienniki gumy naturalnej.

Ceneva® to pierwszy na świecie spód dywanowy, który nie zawiera kauczuku butadienowistyrenowego.

Zamiast niego wprowadzony został związek oparty wyłącznie na winyloacetylenie (VAE).

Winyloacetylen zapewnia szereg zalet w produkcie gotowym i jest rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dbać o środowisko.

Zalety spodu Ceneva®

Brak woni – koniec z nieprzyjemnym i charakterystycznym zapachem dla wykładzin dywanowych

Obniżona łatwopalność – badania powłok zawierających związki spodów z VAE i SBR wskazują, że powłoki zawierające winyloacetylen (VAE) są dużo mniej łatwopalne niż te zawierające kauczuk butadienowo-styrenowy (SBR)

Niższa emisja lotnych związków organicznych – lotne związki organiczne (VOCs) to związki stosowane w produkcji i konserwacji materiałów budowlanych, wyposażenia wnętrz oraz produktów czyszczących i do higieny osobistej. Te oparte na węglu związki ulatniają się do powietrza, często wewnątrz pomieszczeń. Uwzględniając rygorystyczne standardy marki GUT, badania Niemieckiego Instytutu Materiałów Tekstylnych i Podłogowych, wykazały, że emisja lotnych związków organicznych uwalniających przez wykładziny dywanowe ze spodem VAE jest dużo niższa niż w przypadku spodów z SBR.

Jakość produktu gotowego – spód wykładziny dywanowej stał się bardziej stabilny, zapewniając większą elastyczność, co z kolei ułatwia układanie. Spód Ceneva® zapewnia także znakomite wiązanie runa oraz uwarstwienie, co przekłada się na długość użytkowania wykładziny

Przyjazna alergikom – całkowite wyeliminowanie alkoholi sterolowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *